Gadu-Gadu medium roku

Najpopularniejszy polski komunikator internetowy Gadu-Gadu został uznany za Medium Internetowe Roku w konkursie Media Trendy 2005. Przyznanie nagrody zbiegło się z 5. rocznicą powstania Gadu-Gadu."Swoją popularność wśród reklamodawców komunikator GG zawdzięcza m.in. atrakcyjnej formie reklamy - przekaz jest stale eksponowany w okienku komunikatora i nie znika, jak to ma miejsce na przykład w przypadku bannerów umieszczanych na stronach internetowych." - czytamy w informacji prasowej.

Gadu-Gadu jest również atrakcyjnym źródłem reklamy ze względu na swój zasięg dotarcia do internautów. Według danych pochodzących ze statystyk gemiusTraffic, dzienna liczba odsłon bannera głównego w GG wynosi 22 miliony. Natomiast z badania Megapanel PBI/Gemius z grudnia 2004 r wynika, iż liczba real users komunikatora Gadu-Gadu wynosi 3 499 tys.

- Dzienna ilość unikalnych użytkowników to blisko 2 miliony osób, a łączna ilość osób korzystających z GG wynosi ponad 4 miliony i stale się powiększa. - mówi Piotr Pokrzywa, członek zarządu SMS-Express.com Sp. z o.o., właściciela komunikatora.

- Zainteresowanie reklamą w komunikatorze jest tak duże, że właściwie nie ma pustych dni bez reklam - mówi Adam Kwaśniewski, Dyrektor Handlowy sieci reklamowej Ad.net S.A., sprzedającej reklamy w komunikatorze GG.

Nagrodę wręczono podczas uroczystości finałowej, która odbyła się w Warszawie 10 marca.

Konkurs Media Trendy organizowany jest od 2000 roku przez krakowską agencję Eskadra Promarket. Tegoroczna edycja została zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Agencji Reklamowych.

www.di.com.pl


Data publikacji: 14-03-2005 o godz. 14:27:04, Temat: Internet

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,gadugadu_medium_roku,4169,html