Nie wiadomo, czy w tym roku odbędzie się prestiżowy konkurs plastyczny "Przedwiośnie" organizowany od ponad ćwierć wieku przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Galeria nie dostała na ten cel dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze nie wiadomo, czy przedsięwzięcie wesprze miasto Kielce. "Byłaby to wielka strata, bo na rangę imprezy pracuje się latami, każda przerwa może oznaczać zaprzepaszczenie dotychczasowych osiągnięć" - mówi dyrektor BWA, Marian Rumin.">

Konkurs Przedwiośnie zagrożony

Nie wiadomo, czy w tym roku odbędzie się prestiżowy konkurs plastyczny "Przedwiośnie" organizowany od ponad ćwierć wieku przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Galeria nie dostała na ten cel dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Jeszcze nie wiadomo, czy przedsięwzięcie wesprze miasto Kielce. "Byłaby to wielka strata, bo na rangę imprezy pracuje się latami, każda przerwa może oznaczać zaprzepaszczenie dotychczasowych osiągnięć" - mówi dyrektor BWA, Marian Rumin.Mimo braku zabezpieczenia finansowego wystawy, galeria zbiera od artystów prace, które zostaną zwrócone jeżeli nie uda się zdobyć 25 tys. złoty. To koszt m.in. wydania katalogów, czy opłacenia honorariów dla członków jury, którymi są zwykle krytycy z dużych ośrodków akademickich. Zgłoszenia od artystów są przyjmowane do końca czerwca.

Ps. Kieleckie Centrum Kultury wydaje 20 tys. zł na bankiet dla wybrańców ale na taki konkurs jak "Przedwiośnie" pieniążków nie ma. Czy to nie jest jakaś kulturalna paranoja?
Data publikacji: 23-06-2003 o godz. 18:04:34, Temat: Kielce

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,konkurs_przedwiośnie_zagrozony,164,html