Festiwal Firmament w świątecznym nastroju

Fundacja Kultury Wici wraz z Kieleckim Centrum Kultury zapraszają 19 i 20 grudnia na wyjątkowe wydarzenie - kolejną odsłonę Festiwalu Firmament, który zakończy niezwykłe After Party w klubie Grand Hotel. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Pierwszego dnia koncerty rozpocznie Miss God – wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna z Białegostoku. Świadomie nie zamyka się w gatunkach. Łączy subtelną transową elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Miss God promuje swoją drugą EP’ke zatytułowaną „Woda”. Album opowiada o tęsknocie, niepewności, decyzjach podejmowanych z poziomu serca.Po przerwie scenę przejmą chuligani polskiego jazzu zespół Tie Break. Grupa istnieje od 1982 roku. Od początku powstania budzili wiele kontrowersji. Działając poza oficjalnym nurtem jazzu szybko zdobyli uznanie offowej publiczności. Powrót Tie Break na scenę wiąże się z wydaniem siedmiopłytowego boxu zawierającego reedycje płyt studyjnych i nie publikowane wcześniej nagrania koncertowe. (Wydawnictwo w specjalnej cenie będzie do nabycia w czasie festiwalu). Zespół koncertuje w składzie: Mateusz Pospieszalski – sax, Ziut Gralak – tr., Janusz Yanina Iwański – git., Marcin Pospieszalski – bas i Frank Parker – dr.

Mateusz Pustuła

Tego dnia w foyer Małej Sceny prezentowana będzie wystawa fotografii Mateusza Pustuły – doktoranta literaturoznawstwa z zamiłowaniem przemierzającego ulice miast w poszukiwaniu „decydującego momentu”. 15 czarno-białych fotografii, które łączy hasło Emocje, Chwila, Człowiek.Natomiast drugiego dnia można będzie zobaczyć wystawę Agaty Mariańskiej studentki fotografii na PWSFTiT w Łodzi zatytułowaną „Blackout”. Autorka koncentruje się na depresyjnym stanie emocjonalnym człowieka uwięzionego w przestrzeni miejskiej na nowo i osobiście definiując termin „Blackout”.Drugi dzień muzycznie rozpocznie „Rubber Dots”. Warszawski duet (Anna Iwanek – voc. i Stefan Głowacki - syntezatory, komputer) zdobywa coraz większe uznanie publiczności i środowiska muzycznego. Ich muzyka kojąca i niepokojąca jednocześnie wpisuje się w nurt ciemnych klubowych brzmień. Zespół promuje swój nowy album „MKultura”, który sami określają jako drastyczny zwrot w swoim podejściu do muzyki.Ostatnią gwiazdą festiwalowego zodiaku będzie Fismoll. Kompozytor i autor teksów, gitarzysta. Debiutował baśniowym albumem „At Glade” (2013). Płyta została entuzjastycznie odebrana przez publiczność i media, co zaowocowało udziałem w festiwalach Open’er Festiwal, Slot Art i nominacjami do wielu ważnych nagród.
Obecnie Fismoll koncertuje z pięcioosobowym zespołem, w skład którego wchodzą: Kacper Budziszewski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Joanna Glensk (wiolonczela, wokal), Kristine Harutyunyan (skrzypce), Robert Amirian (gitara basowa, wokal) oraz Jakub Szydło (perkusja). Koncertom Fismolla towarzyszą wizualizacje.

Przez cały czas trwania festiwalu w foyer Małej Sceny od 18.00 czynny będzie festiwalowy chillout z bufetem, ciepłą muzyką i stoiskiem z wydawnictwami muzycznymi.

Festiwal zakończy After Party – jak co roku okazja do spotkań, rozmowy i zabawy do rana przy najlepszej muzyce prezentowanej przez najlepszych Dj’s. Tego dnia klub muzyczny Grand Hotelu (ul. Sienkiewicza 72) należy wyłącznie do gości Festiwalu Firmament. Z festiwalowym zaproszeniem wstęp bezpłatny. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek, promocyjne ceny w barze i możliwość rezerwacji loży.

Przy okazji festiwalu od 6 grudnia prowadzona będzie akcja "Nasza karma" - zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów. Pierwsze 50 osób, które przyłączy się do naszej akcji otrzyma specjalne imienne zaproszenie na wszystkie imprezy Festiwalu Firmament, w tym na After Party w klubie muzycznym Grand Hotelu (dawny Hotel Łysogóry) ul. Sienkiewicza 78. Przedmiotem zbiórki jest wyłącznie karma dla psów i kotów w fabrycznych opakowaniach (torby, saszetki, konserwy). Zbiórka prowadzona będzie w wyznaczonych miejscach do 22 grudnia, a karma przed świętami trafi do schroniska w Nowinach pod Kielcami.

Na wszystkie imprezy festiwalowe obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać osobiście w kasie Kieleckiego Centrum Kultury od godz. 10.00, 8 grudnia 2014 r. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie festiwalu www.firmament.wici.info
i fanpagu https://www.facebook.com/FirmamentFestival

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Kielce / Wojciech Lubawski
Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici, Kieleckie Centrum Kultury
Dofinansowanie: Miasto Kielce, Województwo Świętokrzyskie
Partnerzy: Grand Hotel Kielce, Galeria Petite, Pizza pod Trójką
Patronat medialny: TVP Kielce, Radio Kielce, Wici.Info
Data publikacji: 28-11-2014 o godz. 16:35:20, Temat: Muzyka

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,festiwal_firmament_w_świątecznym_nastroju,13831,html