Orkiestra zagra po raz dziewiętnasty!

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku orkiestra zagra dla urologii i nefrologii dziecięcej.
Potrzeba wczesnego wykrywania wad układu moczowego u dzieci z możliwością podjęcia szybkiego leczenia oraz ratowanie dzieci z niewydolnością nerek, która w ostatnich latach narasta, jest powodem dla którego WOŚP postanowiła wesprzeć ten dział medycyny dziecięcej. Jak wyjaśnia ekspert doc. dr hab. n med. Sylwester Prokurat „To bardzo ważne, bo wczesne rozpoznanie może w sposób decydujący wpływać na dalsze losy dzieci,
a później osób dorosłych.”

W naszym województwie 19. WOŚP zagra nie tylko w Kielcach. Sztaby zarejestrowano
w takich miejscowościach jak: Bodzechów, Bodzentyn, Bogoria, Busko-Zdrój, Chęciny, Daleszyce, Dwikozy, Górno, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Końskie, Krasocin, Kunów, Małogoszcz, Morawica, Nowa Słupia, Opatów, Osiek, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Pawłów, Piekoszów, Pińczów, Połaniec, Radoszyce, Sandomierz, Sędziszów, Skarżysko-Kamienna, Stąporków, Starachowice, Staszów, Suchedniów, Włoszczowa, Zagnańsk.

Co będzie się działo w ramach wielkiego niedzielnego grania w różnych miejscach naszego regionu, możecie przeczytać w poniższym zestawieniu.

Kielce
Kielecki finał tradycyjnie odbędzie się przy głównym deptaku Kielc. Na ulicy Sienkiewicza staną sceny, na których odbywać się będą koncerty, pokazy i licytacje. Wśród wielu atrakcji, które odbędą się na „Sienkiewce” zobaczymy:
- przy kawiarni Cztery Pory Roku ustawiona będzie scena „Echa Dnia”, na której koncertować będą zespoły rockowe Spatium i Rok’a’feler,
- przy Puchatku scenę przygotuje kieleckie Starostwo Powiatowe gdzie Kielczanie będą mogli bawić się przy muzyce zespołów folklorystycznych min. Bęczkowianie czy Leśmianie,
- na mostku na Silnicy odbędą się pokazy strażaków z Ćmińska, Bilczy i z Komendy Miejskiej w Kielcach,
-  pojedynki, pokaz fechtunku i musztry w wykonaniu Orląt Armii Krajowej i Stowarzyszenie Hird,
- warsztaty pierwszej pomocy i nauka obsługi defibrylatora AED, które poprowadzi Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża,
- o godz. 15.00 na scenie przy Placu Artystów odbędzie się próba bicia rekordu Guinessa
w głośnym graniu. Orkiestry dęte z całego województwa zagrają „Sto lat” dla Jurka Owsiaka,
a poziom głośności będzie mierzony w decybelach,
- po godzinie 19.00 na scenie wystąpią gwiazdy finału - zespół Bracia z Wojtkiem i Piotrkiem Cugowskimi oraz młodziutka i charyzmatyczna Ewa Farna.

O godzinie 20 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy oraz główna licytacja. Gwiazdą koncertu będzie zespół niesamowitych tenorów Affabre Concinui.
W redakcji „Echa Dnia” przy ulicy Targowej 18 już można nabywać wejściówki na ten koncert. Cena biletu-cegiełki to 25 złotych.
W graniu na rzecz WOŚP wezmą udział również:
- Muzeum Zabawek i Zabawy, które zaprasza tego dnia na liczne atrakcje - zwiedzanie muzeum za grosik do puszki, konkurs plastyczny, kibicowanie graczom gier strategicznych,
a wieczorem w kawiarni Kawka Zabawka – pokaz bajek z kultowego rzutnika Ania
z rodzinnym czytaniem i zabawą,
- Galeria Handlowa „Echo” zaprasza przez cały dzień na licytacje i wspólną zabawę,
- Kino WDK zaprasza o godz. 15.00 na specjalny seans, z którego całkowity dochód przekazany zostanie do puszki WOŚP.

Sandomierz
Sandomierski finał 19. WOŚP rozpocznie się o godzinie 15.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Patkowskiego. Organizatorami są: Sandomierskie Centrum Kultury, MOSiR oraz Urząd Miejski.
W koncercie wystąpią: formacje taneczne Paradox, Fluo, Akcent i Salsa Dance, wokaliści ze Studia Piosenki działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zespół CREE-M oraz legendarna formacja rockowa ZIYO.
Organizatorzy przygotowali kiermasze a harcerze tradycyjnie już będą zapraszać do "słodkiej kawiarenki” z domowymi wypiekami.

Starachowice
Główny sztab znajdować się będzie w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Radomskiej.
Tam w godzinach od 12.00 do 17.00 działać będzie orkiestrowe SPA - masaże i zabiegi kosmetyczne, będą też fryzjer i stylistka paznokci. O godzinie 11.00 w starachowickim szpitalu miejskim zacznie się Biała Niedziela. Czynnych będzie większość gabinetów specjalistycznych, gdzie lekarze będą przyjmować pacjentów za odpłatnością, a pieniądze trafią do orkiestrowych puszek. Na parkingu przed szpitalem zorganizowane zostaną imprezy plenerowe - przejazdy samochodem wyścigowym MK Team, pokazy ratownictwa medycznego Harcerskiej Grupy Ratowniczej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Od godz. 15.00 na scenie w Starachowickim Centrum Kultury wystąpią młodzieżowe zespoły  ze Starachowic i powiatu.

Staszów
Staszowski finał rozpocznie się o godz. 11.00 przemarszem ulicami miasta Orkiestry Dętej KiZCHS Siarkopol z Grzybowa.
Sala widowiskowa Staszowskiego Ośrodka Kultury zaprasza od godz. 11.30 na koncert w którym zagrają min: Kabaret Szkolny PG nr 1 w Staszowie, „Nie Bardzo”, „Fun Fire”, „Izba Przyjęć”, “In silent”, „Boozer”, „ KBTW”, „Kattorna Quatret” , Orkiestra Dęta Huty Szkła Gospodarczego T. Wrześniaka, „After Day”, „kola kawa band”,  „Via Rei „

Pacanów
Europejskie Centrum Bajki, Urząd Gminy Pacanów oraz Gimnazjum nr 1 w Pacanowie przyłączają się do wspólnego zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP.
Zapraszamy do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.
W bajkowej scenerii koncerty, licytacje oraz liczne atrakcje dla ducha i ciała.

Ostrowiec Świętokrzyski
Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie miejscem finału, który wystartuje
o godz. 15.00. Wystąpią : Młodzieżowa Orkiestra Dęta MCK i SSM , Zespół  SDL z Domu Kultury w Ćmielowie, Zespół „Tremolo” ( MCK Ostrowiec Świętokrzyski), wokalistki- podopieczne Ryszarda Góry ( MCK Ostrowiec Świętokrzyski), Szkoła Tańca „Progres”, Zespół „ Acoustic Acrobats”.

Ćmielów
Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 15.00 w Domu Kultury w Ćmielowie .
W programie min.: występy dzieci i młodzieży, koncert zespołów Muhomourh i SDL.

Pińczów
Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie.
W ramach pińczowskiego Finału WOŚP odbędą się koncerty: Szkoły Muzycznej, Studia Piosenki przy PSCK, HzH, Babyrock, Kakadu.
Do wylicytowania będzie też „Walentynkowa kolacja pod gwiazdami” – kolacja dla dwojga w obserwatorium astronomicznym mieszczącym się przy nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1.

Stąporków
Organizatorem finału jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie.
Na scenie wystąpią lokalni artyści i zespoły.

Koprzywnica
Impreza finałowa rozpocznie się o godz. 14.00 w Ośrodku Kultury w Koprzywnicy.
Odbędą się pokazy w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz występy współpracujących z placówką zespołów muzycznych. Na uczestników będzie czekała "słodka kawiarenka”. Tego dnia  w hali sportowej odbędą się rozgrywki sportowe dla dzieci i dorosłych.

Małogoszcz
Koncert finałowy odbędzie się zwyczajowo „pod chmurką” na scenie przed Domem Kultury
w Małogoszczu. Gwiazdą będzie popularny zespół VOYAGER, grający muzykę disco polo. Ponadto wystąpią: grupa wokalno – taneczna BASTA, dzieci i młodzież oraz Zespół Folklorystyczny z Domu Kultury w Małogoszczu . Uczestników rozgrzewać będzie duże ognisko i pyszna grochówka.

Opatów
Opatowski sztab WOŚP mieści się w Komendzie Hufca ZHP Opatów.
Finałowy koncert rozpocznie się w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury
o godz. 16.00, gdzie wystąpią lokalne zespoły i artyści.

Dwikozy
Wielki finał odbędzie się w nowej hali sportowej przy szkole podstawowej w Dwikozach. Orkiestra będzie grać tam od godziny 14.00 a wystąpią dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy oraz Nadwiślańska Kapela Podwórkowa z Zawichostu.

Wszystkie finałowe koncerty WOŚP połączone będą z licytacjami. Będzie można wylicytować gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez darczyńców. Wśród nich będzie „wszystko” - prace artystów plastyków, pamiątki sportowców, książki, zabawki, przedmioty rękodzieła artystycznego, różnorakie potrawy, usługi fryzjerskie, przejażdżki samochodami rajdowymi i … lista byłaby bardzo długa. Gratką licytacji w Sandomierzu będzie specjalny kalendarz pt. "Sandomierz - miasto ojca Mateusza". W Koprzywnicy tradycją aukcji jest miejscowy chleb wypiekany specjalnie dla orkiestry w kształcie serca.
Tradycyjnie też o godz. 20.00 zapłonie wszędzie „Światełko do nieba”.

W niedzielę setki wolontariuszy będzie zbierało na terenie naszego województwa pieniądze do puszek WOŚP – bądźmy hojni! Otoczmy, tych głównie młodych ludzi, opieką – przyda im się kubek gorącej herbaty, jakaś kanapka i uśmiech. Przyłączmy się do wspólnej zabawy wszędzie tam, gdzie sztaby zorganizują finałowe koncerty.

Tego dnia warto „nakręcić się pozytywnie” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka!
Data publikacji: 06-01-2011 o godz. 17:17:06, Temat: Świętokrzyskie

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,orkiestra_zagra_po_raz_dziewiętnasty,12692,html