Kielce v.0.8

Literatura
Zmierzch - Stephanie Meyer

 drukuj stron�
Literatura Recenzje
Wys�ano dnia 15-04-2007 o godz. 08:00:00 przez pala2 12446

W marcu tego roku na półkach księgarni ukazała się powieść Stephanie Meyer zatytułowana "Zmierzch" - jest to pierwszy tom z cyklu grozy dla młodzieży. W chwili obecnej jest już pewnego rodzaju fenomenem. Może więc warto po nią sięgnąć?

"Zmierzch" jest to romans siedemnastoletniej Izabeli z Edwardem Cullenem, który należy do najbogatszej rodziny małego miasteczka w stanie Washington. Jest on także wampirem. "Zmierzch" zajmował czołowe miejsca na amerykańskich listach bestsellerów, ukazał się też w wielu krajach w Europie. Na czym więc polega fenomen tej książki?

Efekty tegoż fenomenu można obejrzeć na stronach YouTube, gdzie miłośnicy tej powieści zamieszczają zrobione przez siebie filmiki bazujące na fabule powieści. Opinie na temat książki są podzielone od takich, co stawiają ją na najniższej półce w hierarchii wartości do takich co uważają ja za powieść niezwykle porywającą. Filmy, których pojawia się na wspomnianej już wcześniej stronie coraz więcej mówią jednak same za siebie.

Nie słyszałam jeszcze plotek co do chęci zekranizowania powieści jednak wydaje mi się, że na pewno już ktoś na ten pomysł wpadł i to tylko kwestia czasu kiedy będziemy mogli o tym usłyszeć. Tymczasem zapraszam do lektury.


Komentarze

Error connecting to mysql