Kielce v.0.8

Literatura
Nagroda Teofrasta

 drukuj stron�
Literatura
Wys�ano dnia 10-10-2013 o godz. 10:31:38 przez bozena 5603

Już po raz piąty redakcja magazynu psychologicznego „Charaktery” wyróżni Nagrodą Teofrasta autorów najlepszych polskich książek psychologicznych roku 2012. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 16 października w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.Nagroda Teofrasta przyznawana jest w trzech kategoriach: książki naukowej, książki popularnonaukowej oraz najpopularniejszej książki psychologicznej. Kilkanaście wydawnictw i uczelni wyższych zgłosiło łącznie 40 pozycji. Laureatów w pierwszych dwóch kategoriach wyłania redakcja „Charakterów” na podstawie nominacji przedstawionych przez Konsylium Doktorów, w którego składzie w tym roku zasiadali: dr Wiesław Baryła, dr Sylwia Bedyńska, dr Aneta Brzezicka, dr Ewa Gruszczyńska, dr hab. Michał Harciarek, dr hab. Mariola Łaguna oraz dr Małgorzata Puchalska-Wasyl.

Nagroda Teofrasta jest wyrazem wdzięczności całego grona przyjaciół i czytelników „Charakterów” za trud, wysiłek i hojność w dzieleniu się talentem i wiedzą. Polska książka psychologiczna jest ciągle niedoceniona. Zadaniem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie wartościowych publikacji polskich autorów – mówi Bogdan Białek, redaktor naczelny „Charakterów”.

Nagroda Teofrasta ustanowiona została przez „Charaktery” i przyznana po raz pierwszy w 2009 roku. Od pierwszej edycji Nagrody gala jej wręczenia jest prawdziwym świętem polskiej książki psychologicznej, gromadzącym najwybitniejszych przedstawicieli polskiej psychologii.

Mam wielką satysfakcję, że patronuję tej nagrodzie po raz kolejny. Z radością obserwuję jak rośnie jej prestiż i znaczenie – mówił podczas zeszłorocznej gali prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, patron honorowy Nagrody.

Patron Nagrody, Teofrast z Eresos
(ok. 370–287 p.n.e.) – był greckim przyrodnikiem i filozofem. Słynie m.in. z dzieła „Charaktery”, w którym przedstawił kilkadziesiąt typowych ludzkich wad.


Stanisław Białek


Komentarze

Error connecting to mysql